Karmienie szczeniąt dużych ras.

 Wymagania żywieniowe szczeniąt należących do ras dużych i olbrzymich są znacznie większe niż szczeniąt małych ras i to nie tylko pod względem ilości zjadanej karmy, ale przede wszystkim pod względem jej jakości.

 

mills-farm-karma-dla-szczeniat-duze-rasy2

Niektóre psy należące do tej grupy w ciągu pierwszego roku życia aż 20-krotnie zwiększają swoją wagę, trzeba im dostarczyć wysokiej jakości karmę dla szczeniąt zawierającą odpowiednią ilość składników odżywczych potrzebnych do zbudowania silnych kości i mięśni. Nie znaczy to jednak, że wystarczy zwiększyć ilość podawanej karmy, bo to obciąży jego żołądek.

 
 

Szczenięta dużych ras muszą otrzymać pokarm wyjątkowy, bardziej skondensowany, opracowany specjalnie dla zaspokojenia ich wyjątkowych potrzeb. MILLS FARM PUPPY LARGE BREED spełnia wszystkie te wymagania.

Badania wykazują, że w żadnej innej grupie psów zaniedbania w zakresie żywienia nie są tak brzemienne w skutkach i tak trudne do odrobienia.

 

Kliknij tutaj aby poznać kilka najważniejszych faktów na temat składu karmy Mills Farm Puppy Large Breed

 
 
Jeśli pies jest karmiony dobrej jakości karmą nie ma potrzeby a nawet nie wolno podawać mu jakichkolwiek suplementów witaminowych lub wapniowych.
Forsowanie wzrostu psa dużej rasy stwarza poważne zagrożenie dla jego zdrowia, ponieważ masa ciała może stać się nieproporcjonalnie duża w stosunku do młodzieńczych jeszcze, słabo wykształconych stawów.
 
 

Pamiętać również należy, że ryzyko skrętu żołądka rośnie wraz ze wzrostem wagi psa i jest kilkanaście razy większe u psów dużych niż u psów średnich i małych. Dlatego też dzienną porcję karmy dzielić na 2-3 części i bardzo dbać o to, by żołądek psa nie był przeładowany, bo to zagraża to nie tylko jego zdrowiu ale nawet życiu. Z tego względu sucha karma, podawana bez namaczania, jest dużo bezpieczniejsza niż tradycyjne domowe posiłki, które bardzo obciążają żołądek. Psa należy karmić po spacerze a potem pozwolić mu na małą drzemkę i spokojne trawienie.

Porady opracowano we współpracy z ekspertami portalu

stopka-e-mail