Karmienie szczeniąt.

 Istnieje przekonanie, że szczenięta powinny jeść do woli. Nic bardziej błędnego! Dzienne dawki żywieniowe dla psa w okresie wzrostu są rzeczywiście znacznie wyższe niż dla psa dorosłego, nie powinno się ich jednak przekraczać.

mills-farm-karmienie-szczeniat

Powoduje to bowiem przeciążenie rozwijającego się, wrażliwego układu pokarmowego a nadmiar karmy pies i tak wydali. Przekarmianie na tym etapie życia powoduje powstanie złych nawyków żywieniowych a zbędne kilogramy niepotrzebnie obciążają wrażliwe w tym wieku stawy i kręgosłup.

 
 

Karma dla psów MILLS FARM PUPPY LOW GRAIN jest przeznaczona do stosowania już od 3-go tygodnia życia.
Z początku granulki karmy można podawać namoczone, potem najlepiej suche, ponieważ gryzienie twardych granulek ułatwia usuwanie kamienia nazębnego.

Szczeniaka karmi się:
> najpierw - 5 razy dziennie,
> około 6-go miesiąca życia - 3 razy,
> od 9-go miesiąca - 2 razy dziennie.

Można dzienną porcję karmy dla psów wsypać do miseczki i pozwolić psu jeść wtedy, kiedy będzie miał na to ochotę.

Kliknij tutaj aby poznać kilka najważniejszych faktów na temat składu karmy Mills Farm Puppy Low Grain

 
 

Łakomczucha lepiej jednak karmić mniejszymi porcjami, kilka razy dziennie, pozwoli to uniknąć przekarmienia, które prowadzi do nadwagi i może spowodować wiele problemów zdrowotnych.

 
 

Szczenię wymaga pożywienia wysokobiałkowego, bogatego w witaminy oraz składniki mineralne, niezbędne do wykształcenia mocnych mięśni i kości oraz prawidłowego rozwoju organizmu.

Żywienie psa w okresie szczenięcym profesjonalną, bardzo dobrej jakości karmą jest czynnikiem, który w głównej mierze zdecyduje o tym, czy szczenię wyrośnie na zdrowego i silnego psa. Warto pamiętać o tym, że zaniedbania tego okresu są trudne do odrobienia i w przyszłości mogą stać się źródłem rozmaitych problemów zdrowotnych.

Porady opracowano we współpracy z ekspertami portalu

stopka-e-mail