Karmienie psów w starszym wieku.

 Tak już jest, że nasi czworonożni przyjaciele żyją krótko, czasem dopadają je choroby i nie zawsze jest im dane w pełni cieszyć się życiem.

mills farm karmy dla psów starszych

W miarę upływu lat organizm psa zaczyna się starzeć. Najczęściej zmiany te są z początku mało widoczne i z reguły umykają naszej uwadze.
Przeciętna długość jego życia zależy przed wszystkim od wielkości. Psy małych ras żyją dłużej, bardzo często kilkanaście lat. Psy dużych ras żyją około ośmiu lat i rzadko się zdarza by przekroczyły dziesięć lat.

 
 
Choć tego nie widać, proces starzenia u psów olbrzymich zaczyna się już w wieku około 5 lat, a psów małych ras około 7 roku życia. Pies staje się mniej aktywny, jego zapotrzebowanie na energię zmniejsza się o około 30%.

W pewny wieku układ pokarmowy staje się mniej wydolny, pojawia się tendencja do tycia. To wiek, w którym potrzeby żywieniowe ulegają zasadniczej zmianie i pies powinien dostawać specjalna karmę dla psów w starszym wieku MILLS FARM SENIOR. Nie dlatego, że już jest stary, ale dlatego, żeby go przed problemami starości ochronić.

Kliknij tutaj aby poznać kilka najważniejszych faktów na temat składu karmy Mills Farm Senior

 
 

Na proces starzenia wpływa wiele czynników: sposób żywienia, tryb życia, przebyte choroby, uwarunkowania genetyczne. W dużej mierze zależy on również od sposobu żywienia, którego nie należy lekceważyć.

Porady opracowano we współpracy z ekspertami portalu

stopka-e-mail