Karmienie psów z tendencją do otyłości.

 Wystarczy wyjść na spacer i przyjrzeć się spacerującym psom, żeby przekonać się jak dużo (bo około 30-40%) z nich ma większą lub mniejszą nadwagę. U niektórych psów jest ona wrodzona, związana z różnego rodzaju schorzeniami. Najczęściej jednak nadwaga jest spowodowana błędami żywieniowymi.

mills-farm-karma-dla-psow-otylych

Najczęstszym błędami są:

  • używanie niewłaściwej karmy, zbyt bogatej w składniki odżywcze
  • zbyt duża ilość karmy
  • dokarmianie różnymi smakołykami lub resztkami ze stołu
  • brak lub zbyt mało ruchu
Otyłość jest groźna dla zdrowia. Jeśli nogi psa dźwigają o 50% a nawet więcej kilogramów, trudno się dziwić, że zaczynają się kłopoty ze stawami. Przeciążone serce odmawia posłuszeństwa, przyplątują się różne związane z nadwagą dolegliwości, które w efekcie skracają psu życie.
 
 

Żeby psa jak najszybciej odchudzić należy zacząć od całkowitego wyeliminowania smakołyków oraz kontrolowania ilości podawanej karmy. Najlepiej odmierzać karmę kubkiem co pozwala bez problemu ustalić czy dzienna porcja jaką pies otrzymuje jest właściwie dobrana i czy nie trzeba jej zredukować. Ta możliwość jest jednak ograniczona bo pies nie może być głodny. Dlatego też powinien dostawać MILLS FARM LIGHT, karmę niskokaloryczną, lekkostrawną, wyprodukowaną na bazie chudego mięsa, która pozwoli utrzymać właściwą wagę psa zapewniając mu jednocześnie, co bardzo ważne, komfort sytości. Efekt będzie szybszy, jeśli zapewnimy mu dużo spacerów i biegania.

Kliknij tutaj aby poznać kilka najważniejszych faktów na temat składu karmy Mills Farm Light

 
 

Trzeba pamiętać że nadwaga to nie tylko defekt urody ale przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia. Właściciele najczęściej żywo zaprzeczają, jeśli im powiedzieć, że ich pies ma nadwagę, ale jest bardzo prosta metoda, żeby to sprawdzić: przy obmacywaniu klatki piersiowej żebra muszą być wyczuwalne, jeśli znajdujemy je z trudem pies ma nadwagę, jeśli nie da się ich wyczuć to już otyłość.

Porady opracowano we współpracy z ekspertami portalu

stopka-e-mail