Karmienie psów dorosłych małych i średnich ras.

 Wielu właścicieli psów ma problem z określeniem, czy ich czworonożny przyjaciel to jeszcze szczenię czy już może pies dorosły. Decyduje o tym wiele czynników, ale najważniejszym jest budowa anatomiczna psa, tzn. jakiej będzie wielkości i jak powinien wyglądać kiedy dorośnie.

Mills Farm karmienie psów dorosłych ras średnich i małych

Psy małych ras stają się dorosłe i tak wyglądają już około 12-go miesiąca życia. Psy należące do ras dużych i olbrzymich, sylwetkę dorosłego, mającego prawidłowe proporcje, dobrze umięśnionego psa osiągają dużo później, dopiero w wieku około 1,5 - 2 lat.

Można więc uznać, że dla małych psów okres wzrostu kończy się w momencie ukończenia pierwszego roku życia a dla ras dużych i olbrzymich w wieku około dwóch lat. Od tego momentu powinny dostawać karmę dla psów dorosłych.
 
 

Zapotrzebowanie pokarmowe dorosłego psa nie jest już tak duże jak w okresie intensywnego wzrostu, należy więc zastąpić wysokoenergetyczne pożywienie szczenięce karmą dla psów dorosłych MILLS FARM ADULT.
Jest to podstawowa karma, która dostarczy dorosłemu psu o normalnej aktywności wszystko, co jest mu potrzebne do utrzymania go w idealnej kondycji i zdrowiu.

Użycie mięsa kurcząt i ryb oceanicznych sprawia, że karma jest lekkostrawna i znakomicie przez organizm psa przyswajana. Recepturę uzupełniają kurze jaja, warzywa i owoce. Nie ma w niej pszenicy, która przez wiele psów jest źle tolerowana.

Kliknij tutaj aby poznać kilka najważniejszych faktów na temat składu karmy Mills Farm Adult

 
 

Psów, które głównie przebywają w domu i prowadzą mało aktywny tryb życia nie wolno przekarmiać. Grozi to otyłością, która jest źródłem wielu groźnych chorób.
Dorosłemu psu małej i średniej wielkości najlepiej podzielić dzienną porcje karmy na dwie części, bo mniej obciąża żołądek i jest dla niego zdrowsze.

Porady opracowano we współpracy z ekspertami portalu

stopka-e-mail