Karmienie psów dorosłych dużych ras.

 Psy dorosłe dużych ras mają wyjątkowe potrzeby żywieniowe. Rosną dłużej, wielokrotnie zwiększają masę ciała, starzeją się szybciej niż psy małe i częściej zapadają na choroby serca i stawów.

mills-farm-karma-dla-psow-doroslych-duzych-ras

Jedzą dużo i zazwyczaj łapczywie, łykając przy tej okazji spore ilości powietrza. Jest to bardzo niebezpieczne, wziąwszy pod uwagę fakt, że w tej grupie skręt żołądka występuje ponad 20-krotnie częściej niż u psów małych.

 
 

Dlatego też psy dużych ras powinny otrzymywać specjalną karmę przeznaczoną dla psów dużych ras MILLS FARM ADULT LARGE BREED, która zapewni im odpowiednią ilość energii w tak skondensowanym pożywieniu, by nie obciążyć wrażliwego żołądka.

Ze względu na zagrożenie skrętem żołądka psy dużych ras należy karmić dwa, a nawet trzy razy dziennie, z tej samej przyczyny nie można pozwolić im na zbyt łapczywe picie dużej ilości wody. Warto również zadbać o to, by pies dostawał jedzenie w misce na stojaku, którego wysokość można odpowiednio regulować.

Kliknij tutaj aby poznać kilka najważniejszych faktów na temat składu karmy Mills Farm Adult Large Breed

 
 

Po jedzeniu, by zminimalizować ryzyko skrętu, pies powinien odpoczywać w swoim legowisku, unikać skakania, biegania i schodzenia ze schodów.

Fundamentalne znaczenie ma utrzymanie psa w dobrej kondycji. Nadwaga, która u wszystkich psów jest problemem, dla dużych ras jest szczególnie niebezpieczna. Jest to grupa psów zagrożona schorzeniami stawów a nadwaga stanowi dla nich poważne obciążenie. Dotyczy to zarówno wad wrodzonych, takich jak dysplazja, jak również uszkodzenia stawów na skutek choroby. Pierwszym zaleceniem w takich przypadkach jest zlikwidowanie nadwagi, może więc lepiej do niej nie dopuścić?

Porady opracowano we współpracy z ekspertami portalu

stopka-e-mail