Karmienie psów o zwiększonych potrzebach energetycznych.

 Psy pracujące, prowadzące bardzo aktywny tryb życia mają zwiększone zapotrzebowanie na energię. Często jednak jesteśmy skłonni przeceniać to zapotrzebowanie.

mills-farm-karma-dla-psow-aktywnych

Potrzeby żywieniowe psa, który ma rzeczywiście dużo ruchu zwiększają się zaledwie o około 10-20 %. Dopiero psy ciężko pracujące: polujące, wyścigowe, pociągowe oraz suki karmiące mają bardzo znacznie bo aż 2-4 krotnie zwiększone zapotrzebowanie energetyczne.

 
 

Takich potrzeb nie da się zaspokoić zwiększając dzienną dawkę podstawowej karmy. Pies musi otrzymać MILLS FARM ENERGY&SPORT, pokarm bardzo skondensowany, wysokoenergetyczny, bogaty w białka i biokatalizatory.

Zwiększonych o 50% potrzeb energetycznych nie da się zaspokoić większą ilością podstawowej karmy. Konieczna jest wysokoenergetyczna dieta, w przeciwnym razie dojdzie do niebezpiecznego dla zdrowia wyczerpania rezerw organizmu.

Kliknij tutaj aby poznać kilka najważniejszych faktów na temat składu karmy Mills Farm Energy&Sport

 
 

U psów pracujących bardzo istotna jest pora podawania posiłku. Są to często psy duże, u których zawsze trzeba mieć na uwadze ryzyko skrętu żołądka. Dlatego też dzienną porcję karmy należy podzielić na trzy posiłki - dwa mniejsze i jeden większy. Posiłek poprzedzający wysiłek powinien być lekki i podany co najmniej 4 godziny wcześniej, ponieważ pies nie powinien pracować z pełnym żołądkiem.

Porady opracowano we współpracy z ekspertami portalu

stopka-e-mail