mills-farm-zwyciesca-testuKarma dla psów Mills Farm Duck & Potato - test.

Jedna z naszych karm została przetestowana na renomowanym "psim" blogu niuchacz.com.pl. Zapraszamy do zapoznania się z testem klikając poniżej:

Kliknij tutaj aby przeczytać test

 
 

Poniżej zamieszczamy wyjaśnienia na najczęstsze pytania jakie pojawiają się w korespondencji. Mamy nadzieję, że nasze odpowiedzi będą dla Państwa satysfakcjonujące.

Czy w karmach Mills Farm są używane sztuczne konserwanty?
W karmach Mills Farm nie używamy żadnych sztucznych substancji konserwujących.
Niektóre z dopuszczonych do użycia konserwantów (BHA, BHT, Etoxyquin) są podejrzane o wysoką szkodliwość a nawet rakotwórczość. Niektórzy producenci stosując sztuczne konserwanty ukrywają je pod mało precyzyjnymi nazwami np. „substancje dopuszczone do użycia na terenie UE”.

Dlaczego nie podajecie procentowej ilość suchych składników?
European Pet Food Industry Federation (organizacja zrzeszająca producentów karm dla zwierząt) opublikowała Kodeks Dobrej Praktyki Znakowania Karmy dla Zwierząt Domowych. Określono w nim, iż w składzie powinno się podawać ilość mięsa przed wysuszeniem.

Decyzję taką podjęto w związku z tym, iż jedną z praktyk nieuczciwych producentów karmy jest podawanie procentowego udziału mięsa w podziale na świeże i suszone a przy tym sugerowanie, że podane wartości dotyczą tylko suszonego mięsa. Dzięki temu zabiegowi podany skład karmy przedstawia się dużo lepiej niż w rzeczywistości. W rezultacie właściciele psów mogą często zobaczyć imponujące ilości mięsa, które jednak nie są tym co się wydaje.

Wobec takiej niejasności i różnych złych praktyk stosowanych przez konkurencję producent karmy Mills Farm zdecydował, iż najuczciwiej jest podawać wagę i procentową wartość mięsa wykorzystanego do produkcji karmy, jako że tej ilości nie da się zmanipulować. Do takich zasad zobowiązani jesteśmy się stosować.

Czy kolejność składników jest ważna?
Kolejność składników zależy od ich ilości. Na pierwszym miejscu umieszcza się te składniki, których w karmie jest najwięcej. Niestety wiele firm manipuluje tymi danymi np. dzieląc mało atrakcyjne składniki na kilka osobnych pozycji, tak aby będące w mniejszości składniki pochodzenia mięsnego mogły zostać umieszczone na początku listy. Np. zamiast „pszenica” w składzie karmy możemy zobaczyć „pszenica, otręby pszenne, mąka pszenna”. Tak podzielona „pszenica” nie musi być umieszczona na pierwszym miejscu.
W opisach składów karm Mills Farm nie stosujemy takich praktyk.

Jaką mogę mieć pewność, że składniki użyte w waszych karmach są najwyższej jakości?
Karmy Mills Farm wyprodukowano w Danii, która słynie z bardzo rygorystycznego podejścia do jakości składników i zdrowotności produkowanej żywności. Dowodem tego jest np. zakaz używania syntetycznej glukozaminy w karmach dla psów (w karmach Mills Farm dla dużych ras glukozamina pochodzi z chrząstek kurcząt oraz omułków zielonowargowych).
Poza tym cała produkcja odbywa się według certyfikacji ISO 22000, która oznacza bardzo rygorystyczny system zarządzania produkcją żywności.

Czy do produkcji używacie mięsa niemrożonego?
Proces produkcji karm Mills Farm podlega rygorystycznej kontroli sanitarnej, która wyklucza możliwość obrotu świeżymi produktami zwierzęcymi zarówno w transporcie z gospodarstw rolnych jak i na terenie samej fabryki. Powodem jest ryzyko zarażenia salmonellą, drobnoustrojami czy też pasożytami.
Bardzo rygorystyczny proces certyfikacji narzuca na naszą fabrykę szereg procedur, które mają za zadanie zapewnić maksymalne bezpieczeństwo produkowanej karmy.

Po co w karmie zioła?
Działanie zawartych w ziołach substancji jest tak wszechstronnie prozdrowotne, że nie mogliśmy ich pominąć przy opracowywaniu receptur Mills Farm.
Regulują procesy trawienne, poprawiają pracę nerek, serca, układu krążenia. Działają bakteriobójczo, przeciwzapalnie a wiele z nich ma działanie antynowotworowe.
Są one także źródłem witamin i mikroelementów, które są przyswajane przez organizm psa lepiej niż witaminy chemicznie syntetyzowane. Są również bezpieczniejsze ponieważ nie wywołują skutków ubocznych i nie ma ryzyka ich przedawkowania.

Czy w karmach dla dużych ras jest glukozamina?
Tak, karmy Mills Farm dla dużych ras zawierają glukozaminę. Pochodzi ona wyłącznie z naturalnych źródeł tj. chrząstek kurcząt oraz omułków zielonowargowych. Używanie, powszechnie stosowanej przez wielu producentów, syntetycznej glukozaminy jest w Danii zabronione.

Jak to robicie, że karma tej klasy może być taka tania?
Optymalizujemy wszystkie te koszty, które nie mają wpływu na jakość produktu. Staramy się skracać ścieżkę dystrybucji docierając do klienta jak najbardziej bezpośrednio i eliminując kosztowne pośrednictwo.
Uważamy, że miłośnik psów powinien płacić za dobry jakościowo produkt a już niekoniecznie za utrzymywanie rzeszy przedstawicieli handlowych, samochodów służbowych, podświetlanych regałów sklepowych, pseudo darmowych promocji i gadżetów, reklam telewizyjnych itp.
Świadomość klientów rośnie i widzimy, że coraz więcej osób chce kupić dobry produkt za rozsądną cenę. Za cenę, która odpowiada jakości a już niekoniecznie całej nadbudowie promocyjno-reklamowej.

Dlaczego nie mogę znaleźć karmy w sklepach zoologicznych?
Jednym z powodów jest kwestia kosztów. Niestety dużo sklepów zoologicznych nie szuka samemu dobrych produktów, tylko ogranicza się do sprzedawania i promowania tych karm, które są im proponowane przez duże koncerny.
Współpraca z wielkimi korporacjami wiąże się z otrzymywaniem wielu gratyfikacji, co jest dla sklepów bardzo opłacalne. Niestety koszty wszystkich tych bonusów muszą ponosić klienci, albo w postaci wysokich cen albo zubożonego jakościowo produktu.
Nie wykluczamy współpracy ze sklepami. Mamy nawet nadzieję, że uda nam się znaleźć sklepy prowadzone przez pasjonatów i prawdziwych miłośników zwierząt, dla których jakość sprzedawanych towarów jest najważniejsza.

Dlaczego dzienne dawkowanie jest większe niż u innych producentów?
Niestety z dużym niepokojem obserwujemy jak wielu producentów próbuje podnieść wizerunek swojej karmy jako wysokowartościowej właśnie poprzez zaniżanie ilości w tabelach dawkowania. Zaniżanie porcji pokarmu jest bardzo ryzykowne ponieważ, zwłaszcza w wieku szczenięcym, może prowadzić do powstania nieodwracalnych szkód w organizmie. Stanowczo protestujemy przeciw takim praktykom.
Dzienne dawkowanie to wartość przybliżona. Jest ona zależna od wielu czynników takich jak np. aktywność, temperament a nawet pogoda. Dlatego najważniejszym jest samodzielne określenie wielkości porcji poprzez obserwację psa. Ważne jest aby nasz pupil był zadowolony i pełen energii a przy tym, jako dorosły osobnik, nie przybierał zbytnio na wadze. Wartości z tabeli można potraktować jako punkt wyjścia do określenia tego ile nasz pies naprawdę potrzebuje karmy.

Jak duże są granulki karmy i jaki mają kształt?
Kształt i wielkość granulek karmy można zobaczyć na zdjęciach, które publikujemy na stronie z opisem danej karmy, w dolnej części przy tabelach ze składnikami.
Dla porównania na każdym zdjęciu umieściliśmy monetę 1zł. Mamy nadzieję, że ułatwi to Państwu ocenę wielkości granulek.

Czy mój pies da radę pogryźć karmę?
To pytanie często pada z ust właścicieli Yorków, psów starszych oraz ras, które są dotknięte problemami stomatologicznymi.
Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas wybór karmy Mills Farm Adult, której granulki zostały specjalnie zaprojektowane dla łatwego rozgryzania. Kształt tzw. grzebyczków sprawia, że granulki bardzo łatwo kruszą się w pyszczkach naszych psów ułatwiając jedzenie.

Jeśli nie znaleźli Państwo odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy do przesłania go za pomocą formularza zamieszczonego poniżej.

 

    Imię

    Adres email

    Treść pytania